Szkoła
My - Wy
Muzykalnia

Miejsce, w którym spotyka się śpiew, muzyka, sztuka, rzemiosło i

Czym się zajmujemy?

Dzielimy się tym w czym jesteśmy najlepsi

Śpiew
Grupa wokalna
Koncerty
Instrumenty
Teoria

Śpiew

Śpiewać każdy może, a my wiemy jak robić to dobrze

Śpiew, oprócz techniki, melodii i dźwięków, to wyrażanie emocji w sposób najbliższy człowiekowi. Daj sobie szansę na wyrażanie siebie poprzez wyjątkowy i niepowtarzalny instrument, jakim jest Twój głos.

Jak wyglądają lekcje śpiewu?

 • rozśpiewka - inaczej rozgrzewka, to ćwiczenia, które rozgrzeją Twój głos. Poznasz ich wiele i będziesz je wykorzystywać w codziennej pracy nad swoim głosem

 • technika - to bardzo ważny element w kształceniu i budowaniu świadomości własnego głosu i ciała. Odpowiednia  technika pozwala uwolnić głos, emocje i przekazać innym coś więcej niż tylko dźwięki i melodię. Pomożemy Ci uwolnić siebie i damy Ci narzędzia, aby śpiewać świadomie i zdrowo

 • repertuar - wybieramy odpowiedni repertuar dopasowany do Twojego głosu, aby poruszać się w pełnej jego skali i możliwości

Na zajęciach:

 • nauczysz się jak prawidłowo śpiewać, poprzez wykorzystanie różnych ćwiczeń i technik wokalnych

 • nauczysz się jak poprawnie oddychać, co jest kluczowe w śpiewie i wspieraniu prawidłowego funkcjonowanie ciała

 • nauczysz się interpretować piosenki pod kątem muzycznym i tekstowym, aby odnaleźć emocje danego utworu

 • nauczysz się jak czytać nuty i pracować z materiałem nutowym

Dodatkowo:

 • koncerty uczniów Akademii Wokalno-Teatralnej

 • kursy mistrzowskie z wokalistami, śpiewakami i aktorami

 • koncert końcoworoczny

Aktorstwo

Jako aktor możesz być kim chcesz, bez względu na to kim jesteś na co dzień

Gra aktorska to połączenie wielu elementów, które mają wpływ na to jak odbiera nas publiczność. Pomożemy Ci odkryć siebie i swoje emocje, otworzyć się na innych i zdobyć doświadczenie, którego nikt Ci nie zabierze.

Jak wyglądają zajęcia z gry aktorskiej?

 • improwizacja - jeden z elementów gry na scenie. Budujemy sytuację, bohaterów, relacje między nimi i...

 • emocje - odkrywamy je w bohaterach oraz uruchamiamy w sobie, aby na scenie nie grać, ale być

 • tekst - pracujemy nad tekstem, interpretujemy go i bawimy się słowem

Na zajęciach:

 • improwizujemy etiudy i scenki aktorskie

 • nauczysz się posługiwać głosem, gestem, ruchem i słowem oraz dowiesz się jak w praktyce je wykorzystywać

 • uruchomisz emocje i oswoisz się z nimi na scenie

 • wyćwiczysz dykcję

 • nauczysz się pracy z tekstem

Pozostałe zajęcia

Co jeszcze Cię czeka?

Śpiew i gra aktorska potrzebują być uzupełnione o elastyczne i świadome poruszanie się na scenie, umiejętność współpracowania w grupie oraz rozwój muzycznego słuchu i poznanie muzyki od środka.

Plastyka ruchu

Na scenie ciało jest narzędziem, które pomaga nam wyrażać siebie.

 • poprawisz mobilność ciała

 • zrelaksujesz się i rozluźnisz, aby przygotować ciało do śpiewu i gry aktorskiej

 • przy współpracy w grupie, przygotujesz się do realizacji spektakli

Elementy, nad którymi będziesz pracować podczas zajęć, będą się również pojawiać na lekcjach śpiewu, aktorstwie oraz zespole wokalnym, aby wspierać Twój rozwój na wielu płaszczyznach.

Zespół wokalny

Śpiew to współpraca w grupie. Możliwość tworzenia wspólnego, spójnego i wyjątkowego brzmienia to coś czego dostarcza zespół wokalny.

 • jako zespół wokalistów, śpiewamy utwory z repertuaru rozrywkowego

 • nauczysz się współpracy w grupie wokalistów

 • rozwiniesz słuch harmoniczny śpiewając na głosy

 • poszerzysz repertuar do spektaklu kończącego dany rok nauki

Kształcenie słuchu

Słyszeć dźwięk - to jedno. Umieć go nazwać - to drugie. Wiedzieć jak go zapisać - to trzecie.

 • nauczysz się zapisywać dźwięki i melodie

 • poznasz nuty, gamy, interwały - czyli teorię muzyki

 • rozwiniesz słuch muzyczny

Kadra

Zanim zdecydujesz - poznaj nas

Nasza kadra to profesjonalni artyści. Występują na największych scenach w Polsce i za granicą. Jako pedagodzy chcą dzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zdjęcie Ani
Anna Wrzosek-Lasota
Śpiew

Solistka, członek zespołu Cracow Baroque Consort, która kocha zarówno śpiew rozrywkowy jak i klasyczny, a kawa to dla niej najlepszy początek dnia.

Zdjęcie Eryka
Eryk Lasota
Śpiew

Solista, pedagog oraz współzałożyciel oktetu wokalnego Cracow Baroque Consort. Uśmiechnięty przez 16 godzin dziennie. Odkąd pamięta - śpiewał - o ile rapowanie można do tego zaliczyć.

Jarosław Kozielski
Zespoły Wokalne

Aktor, wokalista, trener wokalny, youtuber - człowiek orkiestra. Współtwórca Studia Accantus i absolwent London Collage of Music. Oddycha Musicalem i świetnie mu to wychodzi.

Wojciech Gwiżdż
Śpiew

Solista, jazzman od najmłodszych lat zafascynowany śpiewem i grą na gitarze. Jest wielkim fanem Netflixa gdzie szuka muzycznych inspiracji.

Magda Niedbała-Solarz
Śpiew

Solistka, doktorantka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, gdyby nie śpiew zostałaby dziennikarką. W wolnym czasie baristka i miłośniczka dobrej kawy.

Zdjęcie Kaji
Kaja Sosnowska
Gra aktorska

Fotografka, aktorka telewizyjna i teatralna, absolwentka szkoły pantomimy i teatru ruchu. Od dziecka “aktorzyła” i potrafiła wykonać cały repertuar min i grymasów na zawołanie. Kocha podróże, dobrą kuchnię i sztuki wizualne.

Stanisław Olejniczak
Śpiew

Śpiewak, wokalista, wielki entuzjasta Mozarta, Verdiego i Rossiniego. Uwielbia włoską kuchnię i kawę, a w przerwach czyta sztuki Szekspira.

Zdjęcie Ewy
Ewa Kalita-Garstka
Plastyka Ruchu

Baletnica oraz certyfikowany instruktor stretchingu. Porusza się po wielu stylach tańca (klasyczny, współczesny i improwizacja) oraz rozciąga dorosłych do szpagatu.

Zdjęcie Ani
Anna Piwowar
Kształcenie słuchu

Nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, kształci słuch u tych najmłodszych jak i tych najstarszych. Nałogowo je “krówki”.

Co mówią o nas inni

Kasia

Fantastyczne miejsce dla każdego, kto kocha muzykę, niezależnie od wieku czy poziomu doświadczenia. Świetna atmosfera sprawia że nauka jest wręcz przyjemnością, szczególnie że nauczyciele wykorzystują całą swoją wiedzę żeby pomóc uczniom w rozśpiewaniu się. Ich indywidualne podejście bardzo pomaga w zrozumieniu i wypracowaniu prawidłowej techniki śpiewu. Oprócz nauczycieli są tu też uczniowie, których przyciąga pasja do muzyki, i którzy również tworzą bardzo pozytywną atmosferę, szczególnie na zajęciach grupowych, które stały się dla mnie przyjemną odskocznią od ciężkiej pracy w tygodniu. Polecam z całego serca!

Tomek

Cudowna i dynamicznie rozwijająca się przestrzeń do nauki śpiewu i teorii muzyki. Nauczyciele mają doskonałe metody nauczania, które przynoszą efekty dużo szybciej niż się człowiek spodziewa. Jestem ich bardzo zadowolonym uczniem od 1.5 roku. Gorąco polecam!

Sebastian

Muzykalnia to miejsce które pokazało mi, że śpiewanie jest zupelnie czyms innym niz do tej pory myślałem. Śpiewam świadomie i lekko. To jak zmienił się mój głos jest dla mnie czymś magicznym - tak jak i to miejsce. Wszystkim polecam!

Angelika

Wspaniałe miejsce prowadzone przez wspaniałych, serdecznych i otwartych ludzi oddanych swojej pracy, która jednocześnie jest ich pasją. Kształcenie słuchu, podstawy muzyki, śpiew indywidualnie i w grupach, nauka gry na pianinie. Jest w czym wybierać, a będzie jeszcze więcej! Muzykalnia to ciągły rozwój! Zarówno uczniów, jak i samej szkoły. Indywidualne podejście, elastyczne grafiki zajęć solo, przyjazna atmosfera. Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich zajęć na które uczęszczam i już nie mogę się doczekać kolejnych możliwości! Z tego miejsca czerpie się wiedzę i radość. Polecam spróbować! Ja przyszłam dwa lata temu na dzień otwarty i już zostałam.

F & Q

Czy muszę mieć doświadczenie, aby uczyć się w Szkole?

W Szkole może uczyć się każdy, kto pragnie śpiewać, stanąć na scenie i chce rozwijać się w kierunku artystycznym. Jeżeli nie masz doświadczenia - nabierzesz je podczas zajęć. Jeżeli masz doświadczenie i śpiewasz - pomożemy Ci rozwinąć Twoje umiejętności.

Ile trwa nauka w Szkole?

Nauka w Szkole trwa 2 lata. Jest to optymalny czas na to, aby przygotować głos do pracy na scenie oraz dalszego rozwoju wokalnego i aktorskiego. Dajemy narzędzia, które wykorzystasz na wielu płaszczyznach jako aktor scen muzycznych.

Jaka jest cena zajęć w Szkole?

Droga do zostania artystą wcale nie musi być kosztowna, dlatego też cena za zajęcia w Szkole jest stała i wynosi 550 zł / m-c, a aby zarezerwować miejsce w Szkole pobieramy jednorazową opłatę w wysokości 120 zł.
Rok szkolny trwa od października do końca czerwca (9 m-c) a za okres wakacji nie ponosisz dodatkowych opłat.

Jak wyglądają zajęcia w Szkole?

Zajęcia w Szkole obejmują 5 przedmiotów: śpiew, gra aktorska, plastyka ruchu, zespół wokalny oraz kształcenie słuchu. Na zajęciach z gry aktorskiej oraz plastyki ruchu najlepiej mieć wygodny ubiór. Aby zapewnić komfortowe warunki na zajęciach, istnieje podział na grupy:

• młodzież (13-18 lat)
dorośli (18 +)

Na wszystkie zajęcia zapewniamy dodatkowe materiały (tj. nuty, materiały dydaktyczne i pomoce naukowe).

Ile trwają zajęcia w Szkole?

Czas trwania zajęć jest przystosowany do ich formy i rodzaju.
Tygodniowy plan zajęć wygląda następująco:

• Śpiew - 1h (indywidualne)
• Gra aktorska - 2h (grupowe)
• Plastyka ruchu - 1h (grupowe)
• Zespół wokalny - 2h (grupowe)
• Kształcenie słuchu - 1h (grupowe)

Zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych (od godziny 17:00). Szczegółowe terminy zostaną podane w sierpniu przed rozpoczęciem roku szkolnego.

*1h = 45 min

Czy aby dostać się do Szkoły muszę przejść przesłuchania / egzamin?

Twoje predyspozycje muzyczne i wokalne sprawdzimy na bezpłatnych 20-minutowych konsultacjach. Najpierw rozgrzejemy głos krótkimi ćwiczeniami, sprawdzimy skalę Twojego głosu a później możesz wykonać dla nas swoją ulubioną piosenkę.

W trakcie konsultacji możesz również zadać nurtujące Cię pytania a my postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czy w trakcie roku szkolnego odbywają się koncerty uczniów?

W Szkole każdy może zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności podczas koncertów i spektakli, które przygotowujemy w ciągu roku.

Na koniec każdego semestru odbywać się będzie koncert uczniów Szkoły, a na koniec roku przygotowujemy duży spektakl, abyś mogła/mógł zaprezentować i wykorzystać umiejętności wokalne, aktorskie oraz ruchowe.

Czy zajęcia w Szkole odbywają się w wakacje?

Rok szkolny kończy się w czerwcu, ale to nie koniec zajęć w Szkole. W trakcie wakacji przygotowujemy warsztaty z zawodowymi wokalistami, aktorami i tancerzami, w których będziesz mogła/mógł wziąć udział, a także obozy oraz wyjazdy integracyjne, ponieważ Szkoła to także przyjaźnie i trwałe relacje.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzykalni na ul. Topolowej 35 (obok Opery Krakowskiej) oraz w placówkach współpracujących z Muzykalnią.

Czesne tylko 550 zł / m-c

Nabór 2021 /2022 trwa

Umów się na bezpłatną konsultację i ...

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia terminu konsultacji.

... zapisz się do Szkoły.

Po bezpłatnej konsultacji możesz podjąć decyzję o zapisaniu się do Szkoły i rozpocząć swoją drogę do bycia profesjonalnym muzykiem.

Twoja wiadomość została wysłana 👍
Coś poszło nie tak. Sprawdź poprawność danych i spróbuj jeszcze raz.